Březen 2011

Fotka na měsíc duben..

31. března 2011 v 17:09 | Ginne

Fotka číslo 4!

Musím tedy číct, že mě se nejvíc líbila 5 ale výsledky v anketě mluví za vše :) Ještě dnes ji dám do menu ;) Zítra-nejspíš se tu objeví hlasování na květen, který bude opět probíhat po celý měsíc dubna :)


Výsledky jsou těsné, číslo 4 jen o fous vyhrálo nad číslem 2.

Krize mladého věku.

30. března 2011 v 14:30 | Vivi


Budu upřímná,bortí se mi to pod rukama. Ještě jedna čtverka a můžu se rozloučit s Anglií,táborem a všechno mamce budu muset zaplatit.Mamce trochu ujeli nervy no... No,takže si s blogem dávam pauzu. Doufám že to chápete,ale určitě se vrátím :) Páči sa vám ako hovorím slovenský? Trošku som sa učila :D

Zoologické zařazení-Koňovití

29. března 2011 v 20:18 | Ginne

Kůň (Equus caballus) patří do řádu lichokopytníků, (Perissodactyla) kam se řadí kůň, zebra, osel, tapír a nosorožec a tam do
čeledi koňovitých (Equidae ) spolu se zebrou a oslem.
Jednotlivé druhy ustrnuli na různých stupních vývoje, a jsou proto svými vlastnostmi i vzhledem velmi odlišní.
Podle některých badatelů dnešní plemena koní pocházejí od divokých předků, a to je:
Kůň Převalského - kertag (Equus przewalskii),
tarpan (Equus gmelini, také Equus przewalski gmelini, a Equus ferus),
kůň lesní (západní) (Equus robustus) a
kůň tundrový (severský) (Equus gracilis), o kterém se soudí, že se možná neměl na vznik zdomácnělého koně žádný vliv..

Zjednodušeně se dá říct, že těžcí chladnokrevníci pocházejí z lesního západního koně kříženého s kertagem a teplokrevníci jsou potomky Tarpana a částečně kertaga. Kůň tundrový podle odborníků neměl na zdomácnění a vývoj koně žádný vliv. Jsou i jiné teorie, co kniha, to jiný názor. Zde je čerpáno z Obrazové encyklopedie koní od E. H. Edwardse a Světem zvířat od prof. Hanzáka. A i v těchto knihách je hned několik možností zdomácnění koně.

Plemen koní chovaných v jednotlivých zemích je mnoho. Jejich vývoj byl výrazně ovlivněn lidmi, potřebou a prostředím, a tak vzniklo mnoho plemen s výraznějšími rozdílnými vlastnostmi.
zdroj textu-koniny
zdroj obrázku-google
obrázek upraven mnou!

Kůň přeskočil svodidla a ocitl se na dálnici

28. března 2011 v 22:53 | Ginne


V úterý 22. března 2011 vyjížděli profesionální hasiči z Kojetína na pomoc Policii ČR při odchytu koně na dálnici u obce Stříbrnice. Po příjezdu hasičů byl kůň již v rukou majitelky, nikdo nebyl zraněn.

Událost byla oznámena na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v úterý 22. března 2011 v 17:49 hodin. Na dálnici nedaleko obce Stříbrnice vyjela jednotka profesionálních hasičů z Kojetína. Po příjezdu hasiči zjistili, že kůň je již v rukou majitelky.

Majitelka se s ním projížděla po polích a jak z něj sesedla, koník jí utekl směrem k dálnici, přeskočil svodidla a ocitl se na dálnici. Dopravní policie za koníkem jela pomaličku asi 3 km a pak jej s majitelkou odchytili. Doprava zastavena nebyla.

Neaktivita?

28. března 2011 v 17:58 | Vivi

Zdravím :) Asi si říkáte proč tu moc nejsem. Jednak pořád nesmím na počítač, kvůli nemoci a taky kvůli škole.
A taky proto,že mě blog nějak nebaví. Radši se jdu proběhnout ven a když už s ena tu hodinku dostanu na PC,trávím čas více na Facebooku,Twitteru,nebo se dívám na Superstar. Mamka se moc dvat nechce,takže doháním na voyo.cz :D

A co říkáte na letošní Superstár? Máte svoje favority? U mě vede Jerguš Oravec. Nemá chybu. Má styl,sebevědomí,úžasný hlas,no celý je dokonalý :D tak nějak by mohl vypadat nějakej kluk z blízkého okolí :D Je naprosto fantastickej :) ♥ Prostě ách :) A pak Šeps :D On je taky fantastickej :D Ale ostatní nic moc. A o holkách ani nemluvím, letos mi příjdou všechny katastrofální.A co vy? Máte nějakého favorita? :D A varuju váš,jestli budete Jerguška pomlouvat,ukousnu vám... No,to se uvidí :D
Během tohoto týdne už bych konenčně měla jít na koně :) Super zpráva.

Škola zatím OK. Dneska jsem se učila spojky do češtiny(slučovací,stupňovací,atd.).. Další nezáživná věc :D Ale když ta čarodějnice zkouší,tak se to radši naučím.

Nevím kdy se pořádně vrátím k blogu. Ani grafika mi nejde,na dess se nedá koukat,je naprosto odporný. Nic se mi nedaří, nejsou nápady a ani se mi do ničeho nechce. Radši se věnuju focení..

Ani ne za měsíc jedu do Anglie.Šíleně se těším. vidíme všechny ty památky,...

No.. Chtěla jsem vás trošku seznámit se situací u mě,doufám že mě chápete a já musím končit. Užijte si jaro a neseďte doma ;)


Free layout 2

27. března 2011 v 18:14 | GinneNÁHLED


No nevidím nikde pravidlo, že bych měla dělat jen desingy s koňmi a vším tím společným:) Tak jsem si dovolila splácat i jeden "pejskový" ^^ Docela se mi líbí.. Je to takový už letnější :) I ty barvy a všecko kolem, ale líbí se mi:) Kdo by měl zájem napiště do komentářů :) Samozřejmě buď si ho nastavíte sami, nebo já :)Uveďte ©!

BTW.Kdyby někdo chtěl ho vidět nastavený na blogu tak se podívejte na www.esperon.blog.cz ;)


Avatary 0.3

27. března 2011 v 11:07 | Ginne
Přináším nové avatary :) Jsou jednoduché, strašně jednoduché, ale v jednoduchosti je krása a mě se líbí :) Na přeplácanost si moc nepotrpím :/ Tak snad se líbí :)
Jestli jste si všimli dnešním tématem to je spolupráce. na všech fotkách jsou koně minimálně dva :) Zastávám pravidlo, že ve dvou se to táhne líp:) P.S. Kdo by chtěl použít, napište mi jen do komentářů abych věděla, kde se vyskytují a nezapomeňte na ©! :)

oddělovač

Better

25. března 2011 v 17:09 | Vivi


Aloha :D Už je mi líp,akorát mi to přeskočilo na druhé oko takže se v noci budím se slepeným levým okem,místo pravého :D
Zítra už možná půjdu ven,ale ke koním ještě nemůžu. Abych nechytla průvan,nebo mi něco nevletělo do oka. Už mám absťák. Grr.. Venku takové teplo a já sedím doma. Trošku jsme zkoušela fotit něco doma :D Detaily,sestru,psa,atd.
Nějaké fotky jsou v celém článku.


Kolekce Eskadron Jaro/Léto 2011

24. března 2011 v 19:20 | Vivi
Eskadron na jaro/léto 2011 uvedl nové kolekce. Jedna je laděna do fialové a druhá do královsky modré. Mě osobně se nejvíc líbí modrá a možná Darouškovi obědnám dečku a čabraku z modré kolekce :)