Říjen 2009

Video 0.1

31. října 2009 v 16:52 | Gee*
Tohle video už znám strašně dlouho ale zapoměla sem na něj a dneska sem na něj anrazila..vždycky se mi líbilo jak tam upe skáčou vysoko ;D:D

Americký jezdecký kůň

6. října 2009 v 18:06 | Sharon[a] *
HTTP://cheval.blog.cz

POPIS- Ideální zástupce amerického jezdeckého koně by měl mít harmonickou stavbu těla, dobré osvalení a lesklou hebkou srst. Klisna by měla vyzařovat ,,ženskost" a hřebec by měl zase být ,,mužský" urostlý. Hlavu by měl mít hezky tvarovanou s velkýma výraznýma očima, s ušima blízko u sebe, rovným nosem a většími nozdrami.
VÝŠKA- 142-172 cm
ZBARVENÍ- Nejrozšířenější jsou ryzák, hnědák, tmavý hnědák, bělouš či palomino
CHODY- Kromě klasických chodů jako je krok, klus a cval jsou pro tohle plemeno typické následující chody:

ŽIVÝ KROK- Jde o ladný úhlopříčný chod na dvě doby, při němž kůň zvedá nohy jako při klusu. Vzniká dojem živého sebraného kroku.
POMALÝ KROK- Jedná se o sebraný pomalý čtyřdobý mimochod. Nohy se bohybují jako u kroku, ale kůň před každým došlápnutím nohu na okamžik ponechá ve vzduchu.
CVAL HOUPACÍHO KONĚ- Jde o krátký cval v dokonalém sebrání. Kůň cválá kupředu a malinko sklouzne dozadu, takže připomíná houpacího koně.

VYUŽITÍ- Americký jezdecký kůň je, jak už sám název napovídá, především koněm jezdeckým. Skvělě se hodí na výcvik, skákání, terénní i westernové ježdění, ale využívá se také do zápřahu.Floridský cracker

6. října 2009 v 18:06 | Sharon[a] *
HTTP://cheval.blog.cz

POPIS- Floridský cracker je kůň malého vzrůstu. Hlavu má ušlechtilou s živýma očima, hřbet krátký a silný se zakulacenými bedry. Kůň je od přírody ostražitý, silný a vytrvalý. Od narození má pevné držení těla. U některých zástupců plemene se objevuje přirozený chod zvaný ,,coon rack".
VÝŠKA- 135 až 150 cm.
ZBARVENÍ- Vyskytuje se ve všech barvách, ale nejrozšířenější je šedý plavák.
VYUŽITÍ- Využívá se ke sportovnímu ježdění.


Anglický plnokrevník

6. října 2009 v 18:05 | Sharon[a] *
HTTP://cheval.blog.cz

POPIS- Anglický plnokrevník je vysoký, štíhlý kůň s dlouhým krkem. Také nohy má dlouhé, hlavě horní partie zadních noh až po hlezenní kloub. Od arabů se liší rovným profilem, výrazným kohoutkem, dlouhým, ale silným hřbetem, nápadně dlouhou šikmou lopatkou a níže nasazeným ocasem. Chod je nízký, úsporný a dlouhý. Plnokrevník je dostihový a sportovní kůň, náročný na péči.
VÝŠKA- Jeho výška se pohybuje od 160 do 175 cm.
ZBARVENÍ- Jsou to vraníci, hnědáci, ryzáci i bělouši
VYUŽITÍ- Využívají se jako jezdečtí koně.


Shagya Arab

6. října 2009 v 18:05 | Sharon[a] *
HTTP://cheval.blog.cz

POPIS- Hlava je jemně utvářená, s malým chřípím se širokými nozdrami. Má neobyčejně velké oči, široké čelo a drobné uši, a milý, inteligentní pohled. Celkově je ovšem mohutnější než čistokrevný arab a na rozdíl od jiných kmenů arabských plnokrevníků má šikmé plece a dobře vyznačený kohoutek. Zadní nohy má korektní a silné, všichni registrovaní jedinci jsou zapsáni v plemenné knize a opatřeni výžehem.
VÝŠKA- Výška se pohybuje kolem 152 cm
ZBARVENÍ- Jsou to nejčastěji bělouši, ale vyskytují se i v barvách arabů.
VYUŽITÍ- Dnes má všetranné využití a jeho chov stále vzrůstá.


Paso Fino

6. října 2009 v 18:04 | Sharon[a] *
HTTP://cheval.blog.cz

POPIS- Paso fino je velice atraktivní, kompaktní kůň s hlavou podobnou arabům a rovným, krátkým krkem. Hruď má svalnatou, krátký, silný hřbet, a silnou záď.
VÝŠKA- Od 132 do 152 cm (obvykle kolem 140 cm)
ZBARVENÍ- Paso fino se vyskytuje ve většině barev, které jsou u koní běžné: hnědák, vraník, ryzák, bělouš, palomino a plavák.
VYUŽITÍ- Využívá se jako skvělý jezdecký kůň pro rekreační ježdění, ale také do zápřahu.


Furioso

6. října 2009 v 18:03 | Sharon[a] *
HTTP://cheval.blog.cz

POPIS- Ušlechtilá hlava, silné nohy a kopyta, šikmé plece, silný hřbet.
VÝŠKA- 160- 165 cm
ZBARVENÍ- Vyskytuje se ve všech základních barvách.


Kabardinský kůň

6. října 2009 v 18:03 | Sharon[a] *
HTTP://cheval.blog.cz

POPIS- Dlouhá hlava, často klabonosá s pohyblivýma ostražitýma ušima; dobře osvalený, středně dlouhý krk, poměrně rovné plece a nízký kohoutek, silné tělo s krátkým rovným hřbetem a krátkými, často s kapřími bedry; silné končetiny s obecně dobrými klouby, kostmi a krátkými silnými hlezny, ačkoli zadní nohy mají sklon k šavlovitému postoji; dobrá silná kopyta, většinou dlouhá hustá hříva a ocas.
VÝŠKA- 150- 155 cm
ZBARVENÍ- Převážne hnědáci a vraníci bez znaků.


Andaluský kůň

6. října 2009 v 17:59 | Sharon[a] *
HTTP://cheval.blog.cz

POPIS- Andaluští koně mají živé oči, jsou silní, elegantní a extrémně poslušní. Jejich sebraná a vysoká akce, kterou někteří považují za okázalou, a podsazená záď je předurčuje k úspěchu ve vysoké škole drezury, ve které vynikají. I v klasických dobách byl tento kůň známý svou laskavou a spolehlivou povahou. Odborníci dnešní andaluské koně považují za "výjimečně tvárné a atletické" se "šlechetnou a laskavou povahou... zvláště vhodné pro začátečníky", "proslulé svou schopností učit se a svým vynikajícím temperamentem".
VÝŠKA- 155-160 cm
ZBARVENÍ- převážně bělouši a hnědáci;zřídka vraníci nebo ryzáci
VUŽITÍ- drezura, přehlídky, vozatajství, rekreace


Arabský plnokrevník

6. října 2009 v 17:57 | Sharon[a] *
HTTP://cheval.blog.cz
POPIS: Arabští koně jsou líbiví, elegantní s unikátní stavbou těla. Mají jen 5 bederních a 16 ocasních obratlů, což se projevilo na krátké zádi a vysoko nasazeném ohonu. Hlava má štičí profil, oči jsou velké a bystré, uši jsou malé. Krk je svalnatý, elegantní, hrudník hluboký. Hřbet je rovný a pevný. Ohon je vysoko nesený. Končetiny jsou štíhlé, pevné, kopyta malá a kvalitní.
VÝŠKA: cca 150-155 cm
ZBARVENÍ: bělouš, hnědák, ryzák, vraník
VYUŽITÍ: Arabové jsou proslulí svou vytrvalostí a odolností, což je předurčuje na vytrvalostní tratě. Jsou to všestranní jezdečtí koně, kteří zvládnou parkúr, drezúru, military i dostihy. U jezdců jsou oblíbení pro své pohodlné chody a prostornou akci. V chovu se využívá ke zlepšení ostatních plemen.